Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 29 października 2017

Dziś przeżywamy XXX niedzielę zwykłą. Przy wyjściach z kościoła młodzież będzie rozprowadzała znicze. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje. Dziękujemy za pomoc. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, dla których przygotowany został specjalny konkurs.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek od 17.30 do 18.30 a w I piątek jest nieczynna.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w środę, 1.11 – uroczystość Wszystkich Świętych;
– w czwartek, 2.11 – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
– w sobotę, 4.11 – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bp.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą jak w niedziele. O godz. 14.30 rozpocznie się nabożeństwo na Cmentarzu Komunalnym z procesją a o godz. 16.00 w naszym kościele, także z procesją za zmarłych. Po nabożeństwie będzie Msza św. wieczorna. W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące możemy uzyskać w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca św., przyjęcie Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Od 1 do 8.11 pobożnie nawiedzając cmentarz, modląc się choćby w myśli za zmarłych i spełniają zwykłe warunki odpustu. Naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele przed Mszą o 7.30 (Wypominki roczne), w I niedzielę miesiąca w intencji Mszy św. i w czasie nabożeństw różańcowych odprawianych od 1 do 8.11. po Mszy św. o godz. 17.00. Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki, na których wypiszmy zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów, także tych opuszczonych. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej. Świece „Caritas” zapalmy na grobach naszych bliskich zmarłych.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 10.45 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić ich do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. W I Sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

Przed kościołem możemy zakupić znicze, które zapalimy na grobach naszych bliskich zmarłych. Ze złożonych ofiar będą organizowane wyjazdy na rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej parafii. „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę, I niedzielę nowego miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. a szczególnie od godz. 12.30 do 17.00.

Składka będzie przeznaczona na cathedraticum i potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Na terenie byłego Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu-Brzezince odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.

Spotkanie dla rodziców dzieci klas II Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do I Komunii św. będzie w piątek, 10.11 po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz