Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne –5 listopada 2017

Dziś przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. a szczególnie od godz. 12.30 do 17.00. Składka będzie przeznaczona na cathedraticum i potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Na terenie byłego Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu-Brzezince odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w czwartek, 9.11 – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu;
– w piątek, 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dr Kościoła
– w sobotę, 11.11 – wspomnienie św. Marcina z Tours, bp.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję rozprowadzania zniczy oraz wsparli swoimi ofiarami dzieci i młodzież z naszej parafii.
W naszym kościele inaugurujemy wieczory uwielbienia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
Zapraszamy kandydatów do bierzmowanie 11 XI (sobota) na godz. 18.00 na Spotkanie ogólne (katechezę), a 12 XI (niedziela) na godz. 17.00 na Msze z błogosławieństwem.

Do 8.11 możemy zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu pobożnie nawiedzając cmentarz, modląc się choćby tylko w myśli za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu. Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.30 (Wypominki roczne), w I niedziele miesiąca w intencji Mszy św. i czasie modlitwy różańcowej odprawianej po Mszy św. wieczornej do 8.11. Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki, na których wypiszmy zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów, także tych opuszczonych. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej. Świece „Caritas” zapalmy na grobach naszych bliskich zmarłych.

Spotkanie dla rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do I Komunii św. będzie w piątek, 10.11 po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 11.11, w Święto Niepodległości, o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny, mieszkańców naszego miasta parafian. Prosimy o udekorowanie domów flagami państwowymi.

Parafia św. Klemensa w Ustroniu organizuje zbiórkę makulatury na budowę studni dla cierpiących na brak wody do picia mieszkańców Afryki. Od 3 do 13.11.br przy kościele św. Klemensa będzie stał kontener, do którego można złożyć makulaturę. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

W przyszłą niedzielę, 12.11 przypada dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Naszą modlitwą obejmijmy naszych braci i siostry w wierze, którzy są prześladowani za wiarę w Chrystusa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz