Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 31 grudnia 2017

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest też ostatni dzień 2017 roku. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo przebłagalne i Mszę św. o 17.00 z rocznym sprawozdaniem duszpasterskim. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny przez publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczny wystrój kościoła, Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie świątecznych paczek dla biednych osób i rodzin, Służbie Liturgicznej za asystę świąteczną. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nasza parafię i jej dzieła ofiarami kopertowymi i wpłatami na konta.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ze względu na odwiedziny kolędowe.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 1.01 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
– we wtorek, 2.01. – wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
– w sobotę, 6.01 – uroczystość Objawienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spotkanie członków Róż Różańca św. odbędzie się w sobotę, 13.01. po Mszy św. o godz. 10.00.

W sobotę, 6.01. przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcimy wodę, kredę i kadzidło. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na katechezę po Mszy św. wieczornej. W tym dniu przypada też 4 rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry w Bielsku – Białej ks. bp Romana Pindla. W naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu i całej naszej diecezji. Wraz z Wiślańskim Centrum Kultury zapraszamy po Mszy św. wieczornej na koncert kolęd w wykonaniu zespołów „Wańcy” i „Mała Jetelinka”.

W przyszłą niedzielę, 7.01, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W pierwszą niedzielę stycznia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 12.30 do 16.00. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 ze specjalnym błogosławieństwem.

Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy będzie zamieszczony w biuletynie parafialnym „Głos Maryi”, w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Rodziny, którym nie odpowiada wyznaczony termin, mogą przyjąć kapłana w czasie kolędy dodatkowej w sobotę 27.01.br.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz