Aktualności

Statystyka parafialna A. D. 2017

Życie sakramentalne parafii.

 1. Chrzty :11 osób (5 chłopców; 6 dziewczynki): Igor Loosli, Olaf Miły, Piotr Legierski, Leon Leśniak, Nikodem Wantulok, Laura Bloszczyk, Agata Leja, Wiktoria Bury, Sandra Kulesza, Emilia Ciemniewska, Zofia Szarzec z naszej parafii 8 osób. W 2016: 9 osób.
 2. Komunia św. Do Komunii Świętej przystąpiło w tym roku 14 dzieci.
 3. Bierzmowanie: sakrament przyjęło 9 osób (2 chłopców i 7 dziewczynek). W 2016: 16 osób.
 4. Namaszczenie chorych i Komunia chorych: 279 9 osób przystąpiło do Komunii Św. w pierwsze piątki miesiąca i w niedziele dzięki posłudze szafarzy, a namaszczenie chorych przyjęło 70 osób w czasie Misji Świętych i Rekolekcji Adwentowych. W 2016 Namaszczenie: 43, Komunia: 82.
 5. Sakrament Małżeństwa: 7 par, z naszej parafii: 3. W 2016 – 7 par.
 6. Pogrzeby: 19 osób (10 kobiet, 9 mężczyzn): Tadeusz Machnowski, Alojzy Holeksa, Teresa Łączyńska, Danuta Siuta, Jerzy Kisielewski, Teresa Majtyka, Helena Bednarczyk, Janina Dobrowolska, Edward Mendryla, Edward Daszek, Franciszek Drewniok, Janina Zyguła, Milada Pastuszek, Jerzy Suchoń, Wanda Setnik, Danuta Borecka, Magnus Magnusek, Adam Łogosz, Daniela Pietrala. W 2016: 17 osób.
 7. Komunia św.: rozdano w kościele parafialnym: 35, 000; w kaplicy Sióstr Elżbietanek: 7,000, w kaplicy w Jaworniku: 9,300; razem: 51,300. W 2016: 54,000.

Wydarzenia duszpasterskie:

 1. Styczeń: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Ewangelicko – Augsburskim Apostołów Piotra i Pawła przy Placu Hoffa – 22.01.2017r; kazanie wygłosił ks. Wiesław Firlej;
 2. Luty: 19. 02 gościliśmy ks. Marka Kuliga, który zaprosił nas na Misje Święte przed jubileuszem 60- lecia naszej parafii;
 3. Marzec: 1.03 – Środa Popielcowa rozpoczęła czas Wielkiego Postu, w którym w piątki odprawialiśmy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, a w niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosił ks. Wiesław Firlej; nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny” w ramach której przez pół roku pomagaliśmy finansowo jednej syryjskiej rodzinie;
 4. Kwiecień: 9.04 – Niedziela Palmowa rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia; Parafialny Zespół Charytatywny przygotował stoisko z palmami i ciastami z których ofiary przeznaczono na pomoc biednym rodzinom; 16.04 przypadła uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego;
 5. Maj: 3.05 – Msza św. w intencji Ojczyzny i za żołnierzy walczących u boku mjr. Henryka Flame „Bartka”; nabożeństwa majowe; 21.05 rozpoczęliśmy Misje Święte przed jubileuszem 60 – lecia naszej parafii; dzieci z klas III przystąpiły do I Komunii Świętej; 28.01 uroczyście obchodziliśmy 60 – lecie naszej parafii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla (po Mszy św. poczęstunek i występ Zespołu Regionalnego „Wisła”, festyn parafialny);
 6. Czerwiec: 9.06 młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Romana Pindla;15.06 przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) z procesją ulicami naszego miasta;
 7. Lipiec: rozpoczęcie Rekolekcji Ruchu Światło – Życie; 23.07 specjalna modlitwa za kierowców, a ofiarę przeznaczono na pomoc misjonarzom przez organizację MIVA Polska;
 8. Sierpień: 15.08 uroczystość odpustowa – słowo Boże wygłosił ks. prałat dr Jerzy Fryczowski proboszcz parafii p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej; Parafialny Zespół Charytatywny przygotował kiermasz ciast i drobnych upominków z którego dochód przeznaczono na dofinansowanie półkolonii dla dzieci z naszej parafii; 21 – 25 sierpnia półkolonie dla dzieci.
 9. Wrzesień: 10.09 dożynki parafialne; 15.09 rocznica konsekracji naszego kościoła.
 10. Październik: nabożeństwa różańcowe; 7.10 ogólnopolska modlitwa „Różaniec do granic” – kościół stacyjny i procesja do kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej (XX Salezjanie); 8.10 XVII Dzień Papieski;14.10 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Światowy Dzień Misyjny nasz parafianka Sylwia Iwaniuk podzieliła się doświadczeniem pracy na misjach w Beninie, Afryka;
 11. Listopad:1.11 procesja za zmarłych na cmentarzach komunalnym i parafialnym; 11.11 Święto Niepodległości;
 12. Grudzień: 14.12 rekolekcje adwentowe, które wygłosił ks. Karol Tomecki, roraty, 17.12 Parafialny Zespół Charytatywny zorganizował kiermasz świątecznych ciast i wypieków uroczystość Narodzenia Pańskiego, odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Co miesiąc odprawiane były nabożeństwa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwa do NSPJ i Niepokalanego Serca NMP;

Inicjatywy Parafialnego Zespołu Charytatywnego: Półkolonie dla dzieci; kiermasz świąteczny, opłacanie posiłków dla dzieci w szkołach, pomoc biedniejszym osobom i rodzinom;

Spotkania formacyjne: Oaza dzieci Bożych., Oaza Młodzieżowa i Służba Liturgiczna Ołtarza; Rada parafialna, Róże Różańca Świętego, Parafialny Zespół Charytatywny, Oaza Rodzin – Domowy Kościół;

 • Sprawy gospodarcze: pieniądze złożone na ofiarę pokrywają bieżące rachunki (prąd, gaz, woda, kwiaty, utrzymanie kościoła i parafii, środki czystości), zobowiązania na rzecz diecezji (seminarium, diecezja, misje, cele charytatywne, uczelnie katolickie, akcje pomocy) i potrzeby nasze parafii w zakresie remontów i inwestycji (odnowienie wnętrza naszego kościoła, modernizacja instalacji elektrycznej i dekoracje).
 • Podziękowania: wikariuszowi Łukaszowi Tlałce, członkom Rady Parafialnej; Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu; Różom Różańcowym; Służbie Liturgicznej Ołtarza, Oazie Młodzieżowej, Oazie Dzieci Bożych, Oazie Rodzin, zakrystianom (Janowi Bednarczykowi, Eugenii Szeller, Marii Pasternak), organistom (Alicji Maciążek, Arkadiuszowi Grandzie), nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. (Grzegorzowi Chmurze, Rafałowi Pik), katechetkom (Edycie Kostce, Annie Marek), Halinie Hombek dbającej o czystość szat liturgicznych; Renacie Heczko za pracę na probostwie; osobom zaangażowanym w prace przy kościele i na probostwie: Renacie i Krzysztofowi Heczko; Bernadecie i Zbigniewowi Mizerom, Henrykowi Zlochowi; Beacie i Tadeuszowi Niemczykom, Zbigniewowi Stelerowi; Annie, Danielowi i Paulinie Pluskiewiczom; Edwardowi i Janowi Pilchom; Renacie i Józefowi Gurgulom; Monice Lipińskiej, Celinie Gocyła i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy różnych pracach, wszystkim parafianom, sponsorom, ofiarodawcom gościom za modlitwę, składane ofiary i wsparcie naszych działań.

Zostaw komentarz