Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne –11 luty 2018

Dziś przypada VI niedziela zwykła. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Odpowiadając na apel Biskupa Ordynariusza naszej diecezji na zakończenie Mszy św. odmówimy modlitwę w intencji Ojczyzny ks. Piotra Skargi. Nowennę przed stuleciem odzyskania niepodległości będziemy odprawiać 11 dnia każdego miesiąca.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00do 16.00, we czwartek od 17.30 d0 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy także Bogu pracowników służby zdrowia i opiekujących się chorymi. To także ostatnia niedziela przed tegorocznym Wielkim Postem. Zapraszamy na Nabożeństwo 40-godzinne, które będzie adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy według następującego porządku:

od 12.30 – pierwsza Róża Różańca św.;
od 13.00 – druga Róża Różańca św.;
od 13.30 – trzecia Róża Różańca św.;
od 14.00 – mieszkańcy Osiedla;
od 14.30 – mieszkańcy Blejcha i Jarzębatej;
od 15.00 – mieszkańcy Centrum, Obłaźca i Jawornika;
od 15.30 –młodzież oazowa;
od 16.00 – mieszkańcy pozostałych części naszej parafii.
O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory.

W poniedziałek i wtorek adoracja będzie od godz.16.00 do 17.00.

We środę, 14.02., przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. w naszym kościele o 10.00 i 17.00. W czasie Mszy św. posypiemy głowy popiołem na znak pokuty a składka będzie zbierana jako jałmużna postna. Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi św. będzie od 9.30 i od 16.30. We środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podjęcia uczynków pokutnych i dzieł miłosierdzia.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą będziemy odprawiać o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których będzie specjalny cykl wielkopostny. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Początek o godz. 16.15. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Łukasz Tlałka zatytułowane „Jak ożywić wiarę w parafii?”. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw można składać w zakrystii.

W piątek, 16.02, czcimy Boże Miłosierdzie z racji III piątku miesiąca. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odprawimy o godz. 16.00.

Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezę w sobotę, 17.02. na godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele duszpasterstwa w naszej diecezji. Kandydatom do bierzmowania udzielimy specjalnego błogosławieństwa na Mszy św. o godz.17.00.

Burmistrz Miasta Wisła informuje, że do 14.02. w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego będą wydawane decyzje oraz nakazy płatnicze na podatek rolny, leśny i od nieruchomości na rok 2018.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz