Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 11 marca 2018

Dziś IV niedziela Wielkiego Postu, zwana Laetare, czyli niedzielą radości. W ramach nowenny przed 100-leciem odzyskania niepodległości na zakończenie Mszy św. odmówimy modlitwę w intencji Ojczyzny. Składka dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Serdecznie witamy. ks. Adriana Piętkę, który poprowadzi nasze Rekolekcje Wielkopostne

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek od 17.30 d0 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafialnej wspólnocie. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na naukę stanową osoby starsze. W poniedziałek na godz. 13.30 zapraszamy szczególnie osoby chore i starsze na Mszę św. z sakramentem chorych i błogosławieństwem lurdzkim a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na naukę stanową kobiety, zaś we wtorek mężczyzn. W niedzielę, poniedziałek i wtorek zapraszamy na 21.00 na Apel Jasnogórski. Uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum mają spotkania rekolekcyjne według podanego planu. Okazja do spowiedzi św. w czasie rekolekcji: rano od 6.30 i po południu od 16.00. Zakończymy rekolekcje we środę, 14.03.br. Szczegółowy plan Rekolekcji jest zamieszczony na stornie internetowej naszej parafii, w naszym tygodniku „Głos Maryi” i w gablocie. Prośmy Ducha Świętego o dobre owoce ćwiczeń rekolekcyjnych a Maryję Wniebowziętą o wyproszenie potrzebnych łask.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą odprawiamy o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Początek o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw można składać w zakrystii.

W piątek, 16.03., modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji III Piątku miesiąca. Zapraszamy na godz. 16.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy wyjściach z kościoła możemy zakupić Paschaliki i Baranki Wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka , do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących pomocy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz