Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 18 marca 2018

Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 ze specjalnym błogosławieństwem a członków Rady Parafialnej na spotkanie po Mszy św. wieczornej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dziękujemy ks. Adrianowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne w wszystkim za dar poświęconego czasu i wspólnej modlitwy.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00do 16.00, we czwartek od 17.30 d0 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W nadchodzącym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek, 19.03. – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W piątek, 23 marca, zapraszamy po Mszy św. wieczornej na Wieczór Uwielbienia.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą odprawiamy o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Początek o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw można składać w zakrystii.

W sobotę, 24.03., od godz. 11.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Po Mszy św. wieczornej na spotkanie w grupie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Rodziców dzieci do chrztu św., którego udzielimy 2.04. (Poniedziałek Wielkanocny) na Mszy św. o 11.30, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 24.03. po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę, 25.03., przypada Niedziela Palmowa. Palmy pobłogosławimy na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11.30 będzie procesja z palmami. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Podobnie jak w czasie Adwentu Parafialny Zespół Charytatywny przygotuje stoisko z palmami i ciastami. Ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne. Osoby, którą chcą ofiarować ciasta proszone są o przyniesienie na probostwo. W Niedzielę Palmową, z okazji Światowego Dnia Młodzieży, Ks. Bp Ordynariusz zaprasza młodzież naszej diecezji do Katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej. Początek uroczystości o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku – Białej.

W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy wyjściach z kościoła możemy zakupić Paschaliki i Baranki Wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących pomocy.

Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach 25-27 marca w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Bielsku – Białej.

Rozpoczęcie w Niedzielę Palmową od godziny 16.00. Rozważania poprowadzi Ks. dr Marek Studenski. Do udziału zapraszamy: lekarzy, farmaceutów, położne, pielęgniarki, rehabilitantów, ratowników medycznych i wolontariuszy.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz