Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 27 maja 2018

Dziś przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek i w piątek będzie nieczynna.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– we wtorek, 29.05 – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.;
– w środę, 30.05. – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i m., Patrona naszej Diecezji;
– we czwartek, 24.05. – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o godz. 8.45 i przejdzie ulicami: Lipową, 1 Maja, B. Prusa, os. Zacisze, Bulwarem Księżycowym i Wodną. Ołtarze będą ustawione w następujących miejscach: pierwszy – przy kościele (przygotują mieszkańcy Jawornika), drugi – na ul. B. Prusa (przygotują Róże Różańca i Parafialny Zespół Charytatywny), trzeci – na os. Zacisze (przygotują mieszkańcy Osiedla), czwarty – na ul. Wodnej (przygotują mieszkańcy Bulwaru Słonecznego i Wodnej oraz rodzice ministrantów). Ofiary na kwiaty na ołtarze można złożyć w zakrystii. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i mieszkańców w strojach regionalnych. Parafin prosimy o udekorowanie okien swoich domów i mieszkań. Okazja do spowiedzi św. będzie we środę od godz. 16.00. W oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem będą na zakończenie Mszy św. wieczornej.;
– w piątek, 1.06. – wspomnienie św. Justyna, m. Szczególną modlitwą otoczmy dzieci z racji Dnia Dziecka.

W poniedziałek, 28.05, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Wieczystej Adoracji. Początek po Mszy św. o godz. 7.00 a zakończenie nabożeństwem majowym.

W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną starszych i chorych parafian. Kancelaria będzie nieczynna. Prosimy zgłosić ich do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. W sobotę  oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

W przyszłą niedzielę, 3.06., pierwszą niedzielę miesiąca, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka na Kaplicówkę w Skoczowie ku czci św. Jana Sarkandra. Będziemy przeżywać również XI Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszystkie otrzymane dobrodziejstwa. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Od godz. 12.30 zapraszamy an adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które zakończymy 31.05. Odprawiamy je o godz. 16.30.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu i kościoła św. Jacka w Legnicy (cud eucharystyczny) w dniach 1 i 2 czerwca br. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz