Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne 5 sierpnia 2018

Ogłoszenia Parafialne – 5.08.2018 r.
Dziś XVIII niedziela zwykła. Składka jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Witamy w naszej wspólnocie ks. Pawła Ścibora, animatorów i uczestników rekolekcji Ruchu „Światło – Życie”. Życzymy obfitych łask i darów Bożych oraz pięknych owoców rekolekcji.
Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (od 1. 07. do 26.08. także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 19.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. o 19.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30 i w piątek od 10.45 do 12.00.
W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 6.08. – święto Przemienienia Pańskiego;
– w środę, 8.08. – wspomnienie św. Dominika, prez.;
– we czwartek, 9.08. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. i m., patronki Europy;
– w piątek, 10.08. – święto św. Wawrzyńca, diakona i m.;
– w sobotę, 11.08. – wspomnienie św. Klary, dz.
Do piątku 31.08.br., Msze św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 19.00 zaś w niedziele do 26.08.br. będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00.
Przeżywamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji. W kościele można będzie wpisać swą deklarację do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
W poniedziałek, 6.08. z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku – Białej wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zakończenie pielgrzymki w sobotę, 11.08. o godz. 13.30 Mszą św. na wałach jasnogórskich. Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej polecamy wszystkich pielgrzymów.
Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP, którą będziemy przeżywać we środę, 15.08. br. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. prałat Józef Oleszko, proboszcz parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku – Białej. Nieszpory odpustowe odprawimy o godz. 16.30. Na każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza na kiermasz ciast i drobnych upominków. Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie wołanych wypieków i rzeczy na kiermasz. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na zorganizowanie wakacyjnych wycieczek dla dzieci z naszej parafii. .„Bóg zapłać” za wszystkie ofiary. 30.08 (czwartek) zapraszamy dzieci z opiekunami na wycieczkę do Rychwałdu – sanktuarium Matki Bożej, Żywca – Mini Zoo i Bielska – Białej – Park Trampolin, zaś 31.08 (piątek) do Wadowic – Dom Jana Pawła II i Inwałdu – Park Miniatur. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie
Cieszymy się z pierwszej partii nowych ławek w nawie głównej. Dziękujemy p. Bartłomiejowi za ich wykonanie. W trzecią niedzielę miesiąca będzie składka specjalna na pokrycie kosztów wykonania ławek. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na ten cel.
W kościele wystawiona jest specjalna skarbonka, do której możemy łożyć ofiarę na pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości.
W czasie wakacji i urlopów apelujemy:
– o rozumne korzystanie z czasu wolnego;
– o uszanowanie niedzieli jako Dnia Pańskiego – dnia odpoczynku i chwały dla Boga;
– o troskę i szacunek dla przyrody, wśród której żyjemy;
– o odpowiedzi ubiór na nabożeństwach w kościele.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.
Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz