Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne.

Ogłoszenia Parafialne
12.08.2018 r.
Dziś XIX niedziela zwykła. Składka jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (od 1. 07. do 26.08. także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 19.00;
czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 19.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. o 19.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30 i w piątek od 10.45 do 12.00.
W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– we wtorek, 14.08. – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prez. i m., Głównego Patrona naszej Diecezji. Polecamy Opatrzności Bożej naszą diecezję: biskupów, duszpasterzy i wszystkich diecezjan. Msze św. odprawimy o godz. 10.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 18.00;
– w środę, 15.08. – uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust parafialny;
– w piątek, 17.08. – wspomnienie św. Jacka, prez.,
Do piątku 31.08.br., Msze św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 19.00 zaś w niedziele do 26.08.br. będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00.
Przeżywamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji. W kościele można będzie wpisać swą deklarację do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
Zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP, którą będziemy przeżywać we środę, 15.08. br. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. prałat Józef Oleszko, proboszcz parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku – Białej. Nieszpory odpustowe odprawimy o godz. 16.30. Na każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza na kiermasz ciast i drobnych upominków. Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie własnych wypieków i rzeczy na kiermasz. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na zorganizowanie wakacyjnych wycieczek dla dzieci z naszej parafii. .„Bóg zapłać” za wszystkie ofiary. 30.08 (czwartek) zapraszamy dzieci z opiekunami na wycieczkę do Rychwałdu – sanktuarium Matki Bożej, Żywca – Mini Zoo i Bielska – Białej – Park Trampolin, zaś 31.08 (piątek) do Wadowic – Dom Jana Pawła II i Inwałdu – Park Miniatur. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.
W piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 18.30 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę, 19.08, na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Dzieci do chrztu prosimy zagłosić do czwartku w kancelarii parafialnej. Spotkanie dla rodziców przed chrztem będzie w sobotę, 18.08. o godz. 18.00.
Cieszymy się z pierwszej partii nowych ławek w nawie głównej. Dziękujemy p. Bartłomiejowi za ich wykonanie. W trzecią niedzielę miesiąca będzie składka specjalna na pokrycie kosztów wykonania ławek. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na ten cel.
W kościele wystawiona jest specjalna skarbonka, do której możemy złożyć ofiarę na pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości.
W czasie wakacji i urlopów apelujemy:
– o rozumne korzystanie z czasu wolnego;
– o uszanowanie niedzieli jako Dnia Pańskiego – dnia odpoczynku i chwały dla Boga;
– o troskę i szacunek dla przyrody, wśród której żyjemy;
– o odpowiedzi ubiór na nabożeństwach w kościele.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.
Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz