Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 21.10.2018 r.

Dziś XXIX niedziela zwykła. Na Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza dziś badanie praktyk religijnych dla celów statystycznych. Składka, jako specjalna w III niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na zapłacenie kolejnej raty za nowe ławki w naszym kościele. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

W związku z nowym planem lekcji w szkołach kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w niedziele i w tygodniu o godz. 16.30. Na tablicy przy obrazie Matki Bożej wystawione są konkursowe prace. Można oddać głos na najciekawszy, najładniejszy różaniec.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
* w poniedziałek, 22.10. – wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.;
* we wtorek, 23.10. – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bp.

We wtorek, 23.10., o godz. 18.00 rozpocznie się w naszym kościele spotkanie modlitewne w intencji trwającego w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

Od soboty, 27.10. do niedzieli 4.11., członkowie Parafialnego Zespołu Charytatywnego wraz z młodzieżą będą rozprowadzać znicze, które zapalimy na grobach naszych bliskich zmarłych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przyszłorocznego wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej parafii. Szczegółowy harmonogram znajdziemy w gablocie.

W niedzielę, 28.10. na zakończenie Tygodnia Misyjnego składka będzie przeznaczona na cele misyjne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W tym dniu przypada X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Kościół katolicki w Pakistanie, gdzie żyje 1, 37 mln katolików wśród 200 mln mieszkańców. W tym dniu imieniny obchodzi Biskup Senior naszej diecezji Tadeusz Rakoczy. Modlimy się w jego intencji.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele przed Mszą św. o 7.30 w Wypominkach rocznych, w pierwsze niedziele miesiąca w intencji Mszy św. i w czasie modlitwy różańcowej odprawianej od 2 do 8.11 o 16.30. Przy wyjściach z kościoła i w naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi” znajdują się kartki, na których napiszmy imiona i nazwiska zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów, także tych opuszczonych. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz