Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 28.10.2018 r.

Dziś XXX niedziela zwykła. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego składka będzie przeznaczona na cele misyjne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dziś przypada X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Kościół katolicki w Pakistanie, gdzie żyje 1, 37 mln katolików wśród 200 mln mieszkańców. Swoje imieniny obchodzi Biskup Senior naszej diecezji Tadeusz Rakoczy. Modlimy się w jego intencji.

W związku z nowym planem lekcji w szkołach kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30, zaś w I Piątek jest nieczynna.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w niedziele i w tygodniu o godz. 16.30. Na tablicy przy obrazie Matki Bożej wystawione są konkursowe prace. Można oddać głos na najciekawszy, najładniejszy różaniec.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
* we czwartek, 1.11. – uroczystość Wszystkich Świętych;
* w piątek, 2.11. – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

Od soboty, 27.10. do niedzieli 4.11., członkowie Parafialnego Zespołu Charytatywnego wraz z młodzieżą będą rozprowadzać znicze, które zapalimy na grobach naszych bliskich zmarłych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przyszłorocznego wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej parafii. Szczegółowy harmonogram znajdziemy w gablocie.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o 7.30, 8.45, 10.00 i 11.30. o godz. 14.00 rozpocznie się nabożeństwo na Cmentarzu Komunalnym z procesją a o godz. 15.30 w naszym kościele, także z procesją za zmarłych. Po nabożeństwie, ok. godz. 16.00, będzie Msza św. wieczorna. W Dzień Zaduszny, 2.11., Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące możemy zyskać w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę’, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie Komunii św. i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Od 2 do 8.11. pobożnie nawiedzając cmentarz, modląc się choćby w myśli za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu. Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele przed Mszą św. o 7.30 w Wypominkach rocznych, w pierwsze niedziele miesiąca w intencji Mszy św. i w czasie modlitwy różańcowej odprawianej od 2 do 8.11 o 16.30. Przy wyjściach z kościoła i w naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi” znajdują się kartki, na których napiszmy imiona i nazwiska zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów, także tych opuszczonych. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej. Okazja do spowiedzi św. będzie we środę od godz.16.00.

2.11. po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian z racji I Piątku miesiąca. Prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 16.00 będzie okazja da spowiedzi św.

3.11. przypada I Sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

W przyszłą niedzielę, 4.11., pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 do 16.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji i cathedraticum. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W Oświęcimiu – Brzezince o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz