Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 4.11.2018 r.

Dziś przypada XXXI niedziela zwykła i pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 do 16.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji i cathedraticum. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W Oświęcimiu– Brzezince o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów.

W związku z nowym planem lekcji w szkołach kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
* w piątek, 9.11. – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, kościoła katedralnego Biskupa Rzymu.
* w sobotę, 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i doktora Kościoła.

Do 8.11. możemy zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu pobożnie nawiedzając cmentarz, modląc się choćby w myśli za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu. Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele przed Mszą św. o 7.30 w Wypominkach rocznych, w pierwsze niedziele miesiąca w intencji Mszy św. i w czasie modlitwy różańcowej odprawianej do 8.11 o 16.30. Przy wyjściach z kościoła i w naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi” znajdują się kartki, na których napiszmy imiona i nazwiska zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów, także tych opuszczonych. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, Róże Różańcowe i kapłani naszej parafii zapraszają do uczestnictwa w odmówieniu 100 dziesiątek Różańca na 100 lat Niepodległości. Rozpoczynamy tę modlitwę w sobotę, 10.11 o godz. 8.15 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Od 8.30 do 20.30 będziemy odmawiać różaniec z przerwami na Msze św. W sumie 100 dziesiątek, a na zakończenie o 20.30 będzie odprawione nabożeństwo w intencji Ojczyzny i o 21.00 Apel Jasnogórski. Każdą część Różańca poprowadzi inna grupa, kapłani i Siostry Elżbietanki. Bardzo serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, aby nam się w niej żyło dobrze, dostatnio i szczęśliwie.

W przyszłą niedzielę, 11.11., przypada Święto Niepodległości. O godz. 10.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, naszych rodaków i wszystkich jej mieszkańców. O godz. 11.00 koncertem Wiślańskiej Orkiestry Dętej rozpocznie się uroczystość przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny (przy ul. M. Konopnickiej). Prosimy o udekorowanie mieszkań i domów flagami państwowymi. Zespół Charytatywny zaprasza w niedzielę, 11.11., na stoisko z rogalami „Św. Marcina”. Ponieważ obchodzimy w tym dniu Święto Niepodległości, a także wspomnienie Świętego Marcina – do każdego rogala dołączony będzie biało-czerwony kotylion oraz obrazek Świętego Marcina. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci naszej parafii. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie. Dziękujmy również tym, którzy pomogli w akcji rozprowadzania zniczy oraz swoimi ofiarami wsparli już przyszłoroczny wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz