Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenie Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 11.11.2018 r.

Przeżywamy XXXII niedzielę zwykłą. Dziś przypada Święto Niepodległości. O godz. 10.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, naszych rodaków i wszystkich jej mieszkańców. O godz. 11.00 koncertem Wiślańskiej Orkiestry Dętej rozpocznie się uroczystość przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny (przy ul. M. Konopnickiej). Prosimy o udekorowanie mieszkań i domów flagami państwowymi. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza na stoisko z rogalami „Św. Marcina”. Ponieważ obchodzimy Święto Niepodległości, a także wspomnienie Świętego Marcina – do każdego rogala dołączony będzie biało – czerwony kotylion oraz obrazek Świętego Marcina. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci naszej parafii. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
* w poniedziałek, 12.11. – wspomnienie św. Jozafata, bp i m. jest to również Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Naszą modlitwą obejmijmy chrześcijan prześladowanych za wiarę w Chrystusa;
* we wtorek, 13.11. – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
* w sobotę, 17.11 – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele przed Mszą św. o 7.30 w Wypominkach rocznych, w pierwsze niedziele miesiąca w intencji Mszy św. Przy wyjściach z kościoła i w naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi” znajdują się kartki, na których napiszmy imiona i nazwiska zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej.

W piątek, 16.11. oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III Piątku miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, 18.11. na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Dzieci prosimy zgłosić do czwartku w kancelarii parafialnej. Spotkanie dla rodziców dzieci do chrztu św. będzie w sobotę, 17.11. po Mszy św. wieczornej. Składka, jako specjalna w III niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na zapłacenie kolejnej raty za nowe ławki w naszym kościele. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Swoje imieniny obchodzić będzie ks. bp Roman Pindel. Polecajmy Bogu naszego Biskupa Ordynariusza.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali modlitwę „100 dziesiątek Różańca na 100 lat Niepodległej”: Różom Różańca św., kapłanom, Siostrom Elżbietankom, grupom duszpasterskim, Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, Służbie Liturgicznej, młodzieży z Oazy i kandydatom do sakramentu bierzmowania oraz wszystkim, którzy włączyli się w tę szczególną modlitwę.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz