Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 18.11.2018 r.

Dziś przezywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Na Mszy św. o godz. 10.00 liturgię ubogaci śpiewem Chór „Echo” z Łazisk. Chór świętuje w tym roku 105 lat działania. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić za dzieci roczne. Składka, jako specjalna w III niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na zapłacenie kolejnej raty za nowe ławki w naszym kościele. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Swoje imieniny obchodzić będzie ks. bp Roman Pindel. Polecajmy Bogu naszego Biskupa Ordynariusza.

Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
* we wtorek, 20.11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prez.;
* w środę, 21.11. – wspomnienie Ofiarowania NMP. Imieniny obchodzi bp senior Janusz Zimniak. Polecajmy Bogu bp seniora;
* we czwartek, 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dz. i m.;
* w sobotę, 24.11. – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prez.. i Towarzyszy.

Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele przed Mszą św. o 7.30 w Wypominkach rocznych, w pierwsze niedziele miesiąca w intencji Mszy św. Przy wyjściach z kościoła i w naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi” znajdują się kartki, na których napiszmy imiona i nazwiska zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę, 25.11., przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Możemy uzyskać odpust zupełny przez odmówienie „Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Dziękujemy członkom Parafialnego Zespołu Charytatywnego oraz wszystkim, którzy wsparli przyszłoroczny wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii przez zakupienie „Rogali św. Marcina”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz