Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 25.11.2018 r.

Dziś przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Możemy uzyskać odpust zupełny przez odmówienie „Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
* w piątek, 30.11. – święto Św. Andrzeja, apostoła. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

W przyszłą niedzielę, 2.12., przypada I niedziela Adwentu i rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, zaś w soboty o godz. 10.00. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, dla których został przygotowany specjalny konkurs z nagrodami. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 12.30 do 16.00. Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Serdecznie dziękujemy za wsparcie działań charytatywnych w naszej parafii.

Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele przed Mszą św. o 7.30 w Wypominkach rocznych, w pierwsze niedziele miesiąca w intencji Mszy św. Przy wyjściach z kościoła i w naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi” znajdują się kartki, na których napiszmy imiona i nazwiska zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej również w tym roku organizuje w dniach 27 i 28. 11. br. na terenie Diecezji zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. Prosimy o produkty spożywcze o długim terminie ważności takie jak: mąka, ryż, kasza, cukier, makarony, olej, konserwy, kawa, herbata, słodycze, a także o środki czystości. Można takie produkty dostarczyć na plebanię do środy. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz