Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 2.12.2018 r.

Dziś, 2.12., przypada I niedziela Adwentu i rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, zaś w soboty o godz. 10.00. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, dla których został przygotowany specjalny konkurs z nagrodami. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 12.30 do 16.00. Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Serdecznie dziękujemy za wsparcie działań charytatywnych w naszej parafii. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 17.30 do 18.30, we czwartek od 17.30 do 18.30, zaś w I piątek jest nieczynna.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
* w poniedziałek, 3.12. – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prez.;
* we wtorek, 4.12. – wspomnienie Św. Barbary, dz. im.; polecamy górników i ich rodziny oraz bezrobotnych;
* we czwartek, 6.12. – wspomnienie Św. Mikołaja, bp, patrona kościoła katedralnego. Dzieci zapraszamy na mszę św. roratnią, o godz. 17.00 i spotkanie z patronem dnia;
* w piątek, 7.12. – wspomnienie Św. Ambrożego, bp i doktora Kościoła;
* w sobotę, 8.12. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. We czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Prosimy zgłosić ich do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

We środę, 5.12. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, w czasie którego uwielbimy Jezusa przez słowo Boże, śpiew i adorację.

W sobotę, 8.12., organizujemy VIII Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu k. Skoczowa. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy przyjmowane są w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, 9.12., przypada Dzień modlitwy i pomocy dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. Ofiarą wspomożemy braci i siostry w wierze w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieciom poświęcimy medaliki Niepokalanie Poczętej NMP.

Już dziś zapraszamy na rekolekcje adwentowe przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Rozpoczniemy je we czwartek, 13.12., na Mszy o godz. 10.00 a zakończymy w niedzielę, 16.12. Rekolekcje poprowadzi ks. Waldemar Maciejewski. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz