Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 9.06.2019 r.

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na „Święto Rodziny”. Od godz. 12.30 będą występy Zespołu Regionalnego „Wisła”, dzieci z naszej parafii a także gry i zabawy dla najmłodszych, ciastko i kawa oraz pyszne kiełbaski z grilla. Kupujący ciastko wezmą udział w konkursie, którego nagrodą będzie niespodzianka. Serdecznie zapraszamy od 12.30 do 14.30. Cały dochód będzie przeznaczony na wyjazdy wakacyjne dzieci z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

W tym tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek, 10.06. – święto NMP Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Msze św. odprawimy o 10.00 i 17.00. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka w Bielsku – Białej. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;
– we wtorek, 11.06. – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła;
We czwartek, 13.06 – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w piątek, 14.06. – wspomnienie Bł. Michała Kozala, bp i m.

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i we czwartek po Mszy św. wieczornej od 17.30 do 18.30, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W przyszłą niedzielę, 16.06, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka, jako specjalna, będzie przeznaczona na spłatę kolejnej raty za nowe ławki w naszym kościele. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W naszej parafii będziemy gościć diakona i kleryków z Seminarium Duchownego w ramach inicjatywy „Niedziela Powołań”. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Dzieci do chrztu prosimy zgłosić do czwartku w kancelarii parafialnej. Spotkanie dla rodziców dzieci do chrztu będzie w sobotę, 15.06. po Mszy św. wieczornej. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie przedszkolaków, uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjum i szkół średnich, rodziców i nauczycieli. Chcemy podziękować Bogu, nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom za przeżyty rok szkolny i katechetyczny 2018/2019.

Już dziś zapraszamy na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), która przypada we czwartek, 20.06. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o godz. 8.45 i przejdzie ulicami: Lipową, 1 Maja, B. Prusa, os. Zacisze, Bulwarem Księżycowym i Wodną. Ołtarze będą ustawione w następujących miejscach: pierwszy – przy kościele (przygotują mieszkańcy Jawornika), drugi – na ul. B. Prusa (przygotują Róże Różańca i Parafialny Zespół Charytatywny), trzeci – na Osiedlu (przygotują mieszkańcy Osiedla), czwarty – na ul. Wodnej (przygotują mieszkańcy Bulwaru Słonecznego i Wodnej). Ofiary na kwiaty na ołtarze można złożyć w zakrystii. Na procesję zapraszamy dzieci, szczególnie I Komunijne, do sypania kwiatów. Parafian prosimy o udekorowanie okien swoich domów i mieszkań.

Nasza diecezja organizuje pielgrzymkę do Koszyc na Słowacji z okazji
400–lecia męczeńskiej śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie. Zapraszamy do udziału.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła. Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz