Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 29.12.2019 r.

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczny wystrój kościoła, kapłanom za posługę przez wiele godzin w konfesjonałach, Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie świątecznych paczek dla biednych osób i rodzin, Służbie Liturgicznej Ołtarza za asystę świąteczną, służbie kościelnej i organistom. Dziękujemy wszystkim parafianom i ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię i jej dzieła modlitwą oraz ofiarami składanymi w kościele i wpłatami na konta bankowe. Niech dobry Bóg hojnie wynagrodzi waszą ofiarność.

We wtorek, 31.12., zakończy się kalendarzowy Rok 2019. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo przebłagalne, zaś o godz. 17.00 Mszę św. z rocznym sprawozdaniem duszpasterskim. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny publicznie odmawiając hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy…” i spełniając zwykłe warunki odpustu.

We środę, 1.01.2010 r., przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym (z wyjątkiem Nieszporów). Prośmy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na nowy rok.

W liturgii wspominamy:
• we czwartek, 2.01. – wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Św. Grzegorza z Nazjanzu, bp i doktorów Kościoła;

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

W przyszłą niedzielę, 5.01., pierwszą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Od godz. 12.30 do 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu. Po świątecznej przerwie zapraszamy do naszej kawiarenki w Domu Katechetycznym.

Kancelaria parafialna w czasie odwiedzin kolędowych będzie czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w piątek i w sobotę od 8.30 do 9.30.

Plan odwiedzin kolędowych jest zamieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej (zakładka „Ważne”). Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, mogą to uczynić w czasie kolędy dodatkowej w sobotę, 1.02.br. Prosimy, aby zgłosiły się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła. Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w
naszej świątyni.

Zostaw komentarz