Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 19.01.2020 r.

Dziś II niedziela zwykła. Składka będzie przeznaczona na cele charytatywne (jałmużna postna). „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Po Mszy św. o 11.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Istebna”.

W liturgii wspominamy:
• we wtorek, 21. 01. – wspomnienie Św. Agnieszki, dz. i m.;
• w piątek, 24.01. – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, bp i doktora Kościoła;
• w sobotę, 25.01. – święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.

Kancelaria parafialna w czasie odwiedzin kolędowych będzie czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w piątek i w sobotę od 8.30 do 9.30.

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Ojcowie Dominikanie z Ustronia Hermanic zapraszają na spotkanie o misji chrześcijańskiej wśród Romów na Ukrainie i Słowacji, we wtorek 21 stycznia o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzi pan Jerzy Marcol dyrektor Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Katowicach zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 21.01. br. na Rynku w Wiśle (przy Urzędzie Miasta) w godzinach 10:00 – 15:00. Dawcą może zostać osoba między 18 a 65 rokiem życia posiadająca ze sobą dokumentem ze zdjęciem oraz numerem PESEL.

W przyszłą niedzielę, 26.01., przypada Niedziela słowa Bożego. Kościół w Polsce obchodzi Dzień Islamu. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. O godz. 16.00 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się Nabożeństwo ekumeniczne. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie wspólnoty modlitewno – formacyjnej „Wojownicy Maryi” odbędzie się w piątek, 31.01.br. po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Plan odwiedzin kolędowych jest zamieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej (zakładka „Ważne”). Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, mogą to uczynić w czasie kolędy dodatkowej w sobotę, 1.02.br. Prosimy, aby zgłosiły się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła. Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz