Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 20.09.2020 r.

Dziś przeżywamy XXV niedzielę w ciągu roku. Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej parafii przeżywamy „Święto chleba”. Bochenek chleba będzie symbolem naszej solidarności z biednymi i potrzebującymi a ofiarą pomożemy zapewnić obiady w szkole dla dzieci z naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dziś, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

W liturgii wspominamy:
• w poniedziałek, 21.09. – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
• we środę, 23.09.- wspomnienie Św. o. Pio z Pietrelciny, prez.;
• we czwartek, 24.09. – święto Rocznicy poświęcenia katedralnego w Bielsku – Białej.

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i we czwartek od 17.30 do 18.30, w piątek od 10.45 do 12.00 oraz w sobotę od 8.30 do 9.30. W czasie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach zachowajmy odpowiednie wymogi sanitarne.

W piątek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która od zeszłego roku przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, 27.09.br., w naszej diecezji przypada Dzień Modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Eucharystia jest źródłem miłości”. Na Mszy św. o godz. 11.30 uczniowie klas IV Szkół Podstawowych będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św. Dzieci i rodziców a także rodziny naszej parafii polecamy Bogu w naszych modlitwach. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

„Szlachetna Paczka” poszukuje wolontariuszy. W czasie pandemii wiele osób straciło pracę. Pomocy potrzebują również osoby starsze, samotne, schorowane i niepełnosprawne. Jeśli czujesz wewnętrzną potrzebę pomagania, zapraszamy do współpracy. W zakrystii można uzyskać potrzebne informacje.

W dniach: 25 (piątek od 12.00 do 20.00) i 26.09. (sobota od 10.00 do 20.00) br. Caritas naszej diecezji w ramach 18 edycji Akcji „Tak! Pomagam!”, w Sklepie „Biedronka” przy ul. 1 Maja w Wiśle, przeprowadzi zbiórkę artykułów spożywczych o długim terminie ważności i łatwych w przechowywaniu oraz środków higieny i czystości. Produkty możemy złożyć do specjalnych koszy. Składamy serdeczne podziękowanie za przykazane w darze produkty.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii wszystkich gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz