Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 27.09.2020 r.

Dziś przypada XXVI niedziela w ciągu roku. W naszej diecezji obchodzimy Dzień Modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Eucharystia jest źródłem miłości”. Na Mszy św. o godz. 11.30 uczniowie klas IV Szkół Podstawowych będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św. Dzieci i rodziców a także rodziny naszej parafii polecamy Bogu w naszych modlitwach. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

W liturgii wspominamy:
• w poniedziałek, 28.09. – wspomnienie Św. Wacława, m.;
• we wtorek, 29.09. – święto Św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
• w środę, 30.09. – wspomnienie Św. Hieronima, prez. i doktora Kościoła;
• w czwartek, 1.10. – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i doktora Kościoła;
• w piątek, 2.10. – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i we czwartek od 17.30 do 18.30 oraz w sobotę od 8.30 do 9.30. W I Piątek będzie nieczynna. W czasie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach zachowajmy odpowiednie wymogi sanitarne.

We czwartek, 1.10., rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych. W ciągu tygodnia i w niedziele będą o 16.30. Dla dzieci został przygotowany specjalny konkurs. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Prosimy zgłosić ich do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.

W przyszłą niedzielę, 4.10., na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W pierwszą niedzielę miesiąca, od godz. 12.30 do 16.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

„Szlachetna Paczka” poszukuje wolontariuszy. W czasie pandemii wiele osób straciło pracę. Pomocy potrzebują również osoby starsze, samotne, schorowane i niepełnosprawne. Jeśli czujesz wewnętrzną potrzebę pomagania, zapraszamy do współpracy. W zakrystii można uzyskać potrzebne informacje.

Składamy serdeczne podziękowanie za przykazane w darze produkty w ramach 18 edycji Akcji „Tak! Pomagam!”, przeprowadzonej przez Caritas naszej diecezji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii wszystkich gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz