Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 25.10.2020 r.

Dziś XXX niedziela w ciągu roku. Składka jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

W liturgii wspominamy:
• we środę, 28.10. – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W modlitwie polecamy Bogu ks. bp seniora Tadeusza Rakoczego z okazji przypadających imienin.

W związku z sytuacją epidemiczną Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko. W naszym kościele może uczestniczyć 40 osób we Mszy św. i nabożeństwach. Prosimy także o to, aby wchodzić tylko bocznymi drzwiami i nie gromadzić się wokół kościoła.
W kościele prosimy zajmować oznaczone miejsca w ławkach. Nie będzie spotkań formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i we czwartek od 17.30 do 18.30, w piątek od 10.45 do 12.00 oraz w sobotę od 8.30 do 9.30.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia i w niedziele będą o 16.30. Dla dzieci został przygotowany specjalny konkurs. Serdecznie zapraszamy.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie w niedziele w Wypominkach rocznych (przed Mszą św. o 7.30), w pierwsze niedziele miesiąca w intencji Mszy św. i w czasie modlitwy różańcowej od 2 do 8.11. o godz. 16.30. Przy wyjściach z kościoła i naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi” a także w zakrystii znajdują się kartki, na których prosimy napisać imiona i nazwiska zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy złożyć je wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu. Przypominamy o potrzebie aktualizacji rezerwacji miejsc. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek i sobotę od 9.30 do 10.00 i od 16.00 do 17.00.

Zgodnie z zaleceniem Ks. Bp Ordynariusza naszej diecezji w uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie procesji za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym i na naszym Cmentarzu Parafialnym. O godz. 15.30 odprawimy nabożeństwo za zmarłych w kościele ze względów epidemicznych. O godz. 16.00 odprawimy Mszę św. wieczorną. W Dzień Zaduszny, 2.11., Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące możemy zyskać w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny pobożnie nawiedzając kościół, odmawiając „Ojcze nasz”, „Wierzę”, modlitwę w intencjach Ojca św., przyjmując Komunię św. i zachowując wolność od przywiązania do grzechu. Zgodnie z dekretem pap. Franciszka przez cały miesiąc listopad – pobożnie nawiedzając cmentarz, modląc się choćby w myślach za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii wszystkich gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz